W naszej ofercie znajdują się obydwie opcje – filmowy reportaż ślubny może być zrealizowany przez jednego filmowca a w pakiecie PLUS przez dwóch filmowców. Oczywiście realizacja tego typu wydarzenia przez jednego operatora nie oznacza, że efekt końcowy nie będzie zadowalający. Naprawdę wystarczy jeden „ogarnięty” operator, który bez problemu zarejestruje materiał w nieznacznym stopniu odbiegającym od filmu nagranego przez dwóch filmowców. Pakiet z dwoma filmowcami stworzyliśmy dla bardziej wymagających klientów.

W takim razie gdzie te różnice? Plusem oczywiście jest więcej zróżnicowanych planów filmowych – jeden operator nagrywa daną sytuację w szerokim planie, drugi w wąskim – np. podczas przysięgi, gdzie w jednym planie mamy całą parę młodą w drugim twarz lub dłonie.

Podobnie w innych sytuacjach, takich jak część taneczna czy oczepiny. Jednak jest wiele momentów, podczas których nagrywa tylko jeden operator – są to m.in przygotowania, życzenia, niektóre fragmenty przyjęcia. Należy wziąć pod uwagę, że pracując jedną kamerą można uzyskać efekt nagrania wielokamerowego. Oczywiście wszystko zależy od umiejętności oraz sprawnego montażu. Kolejnym plusem realizacji przez dwóch operatorów to możliwość częstszego wykorzystania sprzętu filmowego tj. slider, steadicam itp.

A co będzie minusem? Oczywiście wyższa cena za reportaż, wszak pracują dwie osoby oraz dyskrecja. Zawsze staramy się być jak najmniej zauważalni, a czym więcej osób do obsługi medialnej tym mniej dyskrecji. W końcu to ważny dzień i szkoda poświęcać go na „budowanie” planu zdjęciowego. Jeden kamerzysta i jeden fotograf w zupełności wystarczą – wszystko jest kwestią doświadczenia i posiadanych umiejętności. Ilość gości na weselu nie koniecznie powinna być wyznacznikiem ilości osób realizujących zlecenie a raczej to, co finalnie klient chciałby uzyskać.